ЗДО №2, ДНЗ №2 ”Сонечко”, Хуст
Закарпатська область, Хустський район

Організація харчування

Основні нормативні документи, які регламетують організацію харчування в ЗДО

Закон Україну "Про дошкільну освіту"

Закон України "Про дитяче харчування"

Закон України "Про забезпечення санітарного та епедемічного благоплуччя населення" ві 24.02.1994 р. №4004-XII

Накази МОН та МОЗ України від 15.08.2006 №620/563 "Щодо невідкладних заходів з організації харчування дітей дошкільних загальноосвітніх позашкільних навчальних закладів".

Наказ МОН та МОЗ України від 17.04.2006 №298/227 "Про затвердження Інструкції з організаціїї харчування дітей у дошкільних навчальних закладах" (зі змінами внесенеми згідно з Наказом №202/165 від 26.02.2013.

Наказ МОЗ та Мон України від 01.06.2005 №242/329 "Про затвердження порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах".

Постанова КМУ №305 від 24.03.2021 "Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку".

Рішення вартості харчування на 2021 рік

Вартість харчування у закладі дошкільної освіти

Відповідно до наказу управління освіти, релігій та у справах національностей виконавчого комітету Хустської міської ради за №3 від 06.01.2021 року “Про харчування дітей закладів дошкільної та загальної середньої освіти м. Хуста в 2021 році”.

З 5 січня 2021 року вартість 3-разового режиму харчування дітей у закладах дошкільної освіти становить 27,00 грн. за 1 діто/день, з яких батьківська плата складає 21,60 грн. (80 відсотків від вартості харчування на день, 20% - кошти міського бюджету).

збільшення вартості харчування дітей закладів дошкільної освіти у літній оздоровчий період на 10%.

Пільгове харчування

Звільнення від оплати за харчування у ЗДО батьків або осіб, які їх замінюють та які належать до таких пільгових категорій:

а) у сім’ях яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах, а також батьків дітей та осіб, які їх замінюють, із сімей, що отримують допомогу відповідно до Закону України ,,Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям” (підставою для звільнення є довідка про призначення такої допомоги, видана органами соціального захисту населення);

б) у сім’ях яких виховуються діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування;

в) із сімей загиблих учасників бойових дій на Сході України та працівників органів внутрішніх справ, під час виконання службових обов’язків;

г) у сім’ях яких виховуються діти з особливими освітніми потребами (в т.ч. діти з інвалідністю);

д) діти яких мають малі та згасаючі форми туберкульозу (хворі на туберкульоз) та інфіковані мікобактеріями туберкульозу (мають прямий контакт із хворими на туберкульоз членами сім’ї);

е) діти яких потерпіли від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

є) діти яких опинилися у складних життєвих обставинах та перебувають на обліку у Службі у справах дітей, дітей, які не належать до вказаних вище категорій, але вкрай потребують безоплатного або пільгового харчування (підставою є рішення органу місцевого самоврядування та відповідна довідка Служби у справах дітей).

Встановлення 50 відсоткової знижки в оплаті за харчування дітей у ЗДО батькам або особам, які їх замінюють та належать до таких пільгових категорій:

а) у сім’ях яких виховується 3 і більше дітей до 18 років (за умови пред’явлення відповідних підтверджувальних документів), при цьому нарівні з рідними дітьми враховуються падчерки та пасинки, які проживають у цій сім’ї, якщо вони не були враховані в сім’ї іншого з батьків, а також діти, на яких оформлена опіка у зв’язку зі смертю батьків, позбавлених їх батьківських прав, засудженим до позбавлення волі, включаючи час перебування під слідством або направленням на примусове лікування тощо;

б) із сімей, які вимушено переїхали із Східних територій України та АР Крим, у зв’язку з окупацією та воєнними діями;

в) із сімей учасників антитерористичної операції (за умови пред’явлення посвідчення учасника АТО/ООС, що підтверджує даний статус).

 

Логін: *

Пароль: *