ЗДО №2, ДНЗ №2 ”Сонечко”, Хуст
Закарпатська область, Хустський район

Матеріально-технічне забезпечення

Дошкілний навчальнийзаклад введений в експлуатацію в 1972 році. Будівля закладу типова. Відповідно до технічного паспорту площа дошкільного закладу: 1525 кв.м. Заклад вміщує такі приміщенння:10 групових приміщень, 1 кабінет завіувачки, 1 кабінет вихователя-методиста, 1 кабінет медичної сесрти, 1 ізолятор (на 3 місця), 1 харчоблок, 1 пральня, 1 складське приміщення, 1 кабінет музичого керівника, 1 спортивний зал, 1 музичний зал, 1 кабінет каселянки. Всі приміщення закладу відповідають санітарно-гігієнічним нормам та вимогам. Щорічно в закладі проводяться поточні ремонти приміщень. Котельня, що опалює ДНЗ знаходиться на балансі управління освіти, релігій та у справах націнальнотей викокому Хустської міської ради, в опалювальний період котельню облуговує «Хустепло» (Штефуца С.М.). Протягом останніх 8 років в садку пройшло декілька капітальних ремонтів: 2005р. - заміна дахового покриття; 2008-2009 р.р. – часткова заміна водогону, встановлення мийок у всіх вікових групах, заміна дитячих унітазів та умивальників, заміна електроплити на харчоблоці; 2012 – заміна всіх вікон та дврей на пластикові, встановлення витяжної системи на харчоблоці. Також протягом останніх п’яти років проведено часткову заміну дитячих меблів: придбано дитячі стільчики – 50 шт., 2 дитячі стінки, 2 трьохярусні ліжка, 4 дитячі столики, 1 компютерний стіл. Заклад також забезпечений техніними засобами навчання: 2 компютери, принтер, мультимедійний проектор, 1 dvdплеєр, 4 музичні центри та 2 фортепіано. Всі технічні засоби навчання знаходяться в робочому стані та зберігаються в належних умовах.

У дошкільному закладі наявний протипожежний інвентар: 4 вогнегасники, пожежний щиток, пожежні рукави (замінені в 2011 році), розроблені плани евакуації дітей на випадок пожежі, наочна агітація. В закладі відсутня автоматична пожежна сигналізація. Проведено замір опору ізоляції електромережі, всі електрощитки мають попереджувальні позначки. Обладнання віповідає нормам та вимогам Типового положення.

Згідно з Законом України «Про охорону праці», наказом №48 від 02.08.2008р. у дошкільному закладі здійснюється робота з охорони праці та техніки безпеки. Призначено відповідального з питань охорони праці. Наказом подошкільному закладу затверджені інструкції з безпеки на робочому місці і безпеки організації життєдіяльності дітей та учасників навчально – виховного процесу. Робота забезпечення безпеки життєдіяльності дошкільного закладу та учасників навчально - виховного процесу здійснюється згідно з нормативною базою та заходами безпеки праці.

Всі приміщення дошкільного закладу обладнані необхідним інвентарем та меблями.

Кабінет завідувача забезпечений шафами для зберігання докуменації керівника та архівних документів. Всі документи розділені за такими розділами: статут та інші документи; річні плани роботи; матеріали особового складу; охорона праці; цивільна оборона; протипожежна безпека; енергонагляд; річні звіти; тарифікації та штатні розписи; атестація; норматиквно-правові документи; вхідна документація; вихідна документація; робота з батьками; організація харчування. Наявий компютер та принтер, підключення домержі іннтернет. Сейф де зберігаються трудові книги працівників та книга їх руху, книги наказів з кадрових питань за всі роки існування закладу та книги наказів з основної діяльноті за 2005-2012 роки. Особові справи працівників знаходяться в шафі, що замикається ключем.

Методичний кабінет розміщений поруч з кабінетом завідувача. Він обладнаний спеціальними шафами, в яких зберігається художня та методична література, посібники для проведення занять. В кабінеті створені усі умови для самоосвіти вихователів, є картотека передового педагогічного досвіду дошкільного закладу. Наявний комп’ютер та принтер [див розділ І, п.3.].

Групові кімнати повністю забезпечені необхідними меблями, відповідно до зросту і вікових особливостей дітей. В групових кімнатах облаштовані ігрові зони, спальні кімнати, забезпечені обладнанням для проведення загартування дітей. До складу групової для дітей дошкільного віку входять: роздягальня, спальна, туалет. У туалетній кімнаті встановленні 3-4 умивальники і 3 дитячі унітази. Всі приміщення дошкільного закладу естетично оформлені, з урахуванням вимог сьогодення. В закладі створені наближені до домашнього затишку, комфортні умови для перебування дітей. В групі створене розвивальне середовище, яке забезпечує розвиток творчих здібностей дітей. Це підбір будівельно-конструктивних ігор, ігор – забав, головоломок, ребусів, дидактичних ігор, ігор з пазлами. В ігрових куточках достатня кількість іграшок, машин, дидактичних посібників [див розділ І, п.3.].

Музична зала постійно оформлюється відповідно до періоду року та календарних подій. Меблі відповідають фізіологічним особливостям дітей. В залі знаходиться dvd плеєр, підсилювач з 2-ма колонками, фортепіано.

Музичний кабінет знаходиться на першому поверсі дошкільного закладу, в якому дотримуються державні санітарні правила і норми обладнання, утримання та організації навчально-виховного процесу, вимог пожежної безпеки.

Кабінет оснащено відповідними меблями, які розташовані відповідно до гігієнічних норм: письмовий стіл з видвижними шухлядами, стелаж для літератури, шафа для зберігання музичних інструментів та наочних матеріалів для проведення музичних занять, стіл для індивідуальних занять з дітьми (гра на муз. інструментах, музично-дидактичні ігри тощо).

Кабінет оснащено літературою: довідковою; науково-популярною; музикознавчою; методичною; нотною; фаховими журналами; про видатних діячів музичної культури; музично-педагогічний репертуар для для проведення музичних занять, свят та розваг.

Музичний кабінет забезпечений магнітною дошкою з нотним станом, магнітними утримувачами, фонотекою класичної музики, дитячих пісень та казок згідно вікових особливостей дітей. Також в кабінеті знаходяться іграшки для лялькового та настільного театру й реквізити до вистав.

Музичний кабінет налічує такі дитячі музичні інструменти:

Металофони (7 шт.), маракаси (8 шт.), музичні шумові інструменти (25 шт.),акордеон (1 шт.), баян (2 шт.), сопілки (3 шт.), дитяче фортепіано (3 шт.),барабани (3 шт.),музичний трикутник (1 шт.).

Також кабінет налічує атрибути для виконання музично-ритмічних вправ:султанчики, помпони, бутафорські балалайки.

Музичний кабінет забепечений різноманітними музично-дидактичними іграми, папками з розробками музичних занять, сценарії ранків, свят та розваг.

Оформлення музичного кабінету: Табличка з написом назви кабінету та графіком роботи. Озеленення кабінету. Постійні експозиції: - наявність нотного та літературного тексту Гімну України; - розташування портретів видатних діячів музичної культури; - фонотека- інструкція з техніки безпеки; - матеріали з розробками занять; тематичні стенди; експозиції змінного характеру: матеріали до занять; додаткова інформація відповідно до навчальних програм; зібрання творів образотворчого мистецтва, які використовують на музичних заняттях.

Спортивний зал забезпечений необхідним інвентарем для проведення занять з фізичного виховання, ранкової гімнастики та інших заходів з фізичної культури передбачених в дошкільних закладах: скакалки, м’ячі (великі та малі), кола, палиці, кубики, канати, гімнатичні лави, шведська стінка, мішечки з піском, міні баскетбольне кільце.

Кабінет психолога оснащено дитячими столиками, стільчиками, шафами для зберігання документації, акваріумом.

Харчоблок забезпечений таким спеціальним обладнанням: 3 електроплити, у всіх наявні духові шафи, 1 водонагрівач. Харчоблок забеспечений достатньою кількістю посуду різного розміру та призначення, який промаркоровано відповідно до вимог санітарних правил.

Пральна кімната забезпечена 2 пральними машинами автомат, шафами для зберігання чистої білизни. Миючими засобами дошкільний заклад забезпечений повністю. Наявна кімната для сушіння білизни. Наявна окрема кімата для прийому брудної біизни.

 

Логін: *

Пароль: *